GAZETE MUZ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

 
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Dia Sa bütün mahallelere girmek istiyor

Dia Sa bütün mahallelere girmek istiyor

Tarih 12 Mart 2010, 15:32 Editör gazetemuz

2012'ye kadar 140 milyon liralık yatırım yaparak, yaklaşık 700 olan mağaza sayısını 2 katına çıkarmayı, faaliyet gösterdiği illerin ise her mahallesinde olmayı hedefleyen DiaSA, franchise modeli ile kurulacak mağazalar için iş ortağı aramaya başladı.

Sabancı Holding Perakende Grubu Başkanı Haluk Dinçer, "2010'da franchise marketleri için 200 yeni iş ortağı arıyoruz" dedi.

DiaSA'nın 10'uncu yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen basın toplantısında konuşan Sabancı Holding Perakende Grubu Başkanı Haluk Dinçer, DiaSA’nın 10 yılını değerlendirerek, gelecekteki yatırım ve istihdam planlarını paylaştı. Sabancı’da misyonun büyüme potansiyeline sahip rekabetçi bir portföy yönetimi değer yaratmak olduğunu söyleyen Dinçer, "Bu misyon çerçevesinde perakendeyi, portföyümüzdeki ana iş kollarından biri ve büyüme alanı olarak belirledik" dedi. Dinçer, bu sektörde CarrefourSA ile genel perakende alanında, DiaSA ile indirim marketi alanında, TeknoSA ile elektronik perakende alanında faaliyet gösterdiklerini hatırlattı.

-HER MAHALLEDE OLMAYI HEDEFLİYORUZ-

Türkiye’de modern perakendeciliğin hızla büyüdüğüne dikkat çeken Dinçer, halihazırda perakende sektöründeki büyüklüğün 220 milyar dolar olarak tahmin edildiğini söyledi. Sektörün hızla büyümeye devam ettiğini belirten Dinçer, "Bu pazarın yaklaşık yarıs gıda perakendesi ve biz burada çok büyük bir potansiyel görüyoruz" dedi. İndirim perakendeciliği alanında DiaSA ile sektörde fark yarattıklarını dile getiren Dinçer, "Faaliyet gösterdiğimiz illerin her mahallesinde olmayı hedefliyoruz" dedi. Türkiye'de faaliyetine 1999 yılında başlayan DiaSA'nın, 2009'da 10 yaşında olduğunu ve çok hızlı bir büyüme kaydettiklerini ifade eden Dinçer, "Bundan on yıl önce üç DiaSA marketi ile yola çıktık. Bugün Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış toplam 22 şehirde, 680 markete ulaştık. 10 yılda toplam 2 bin 800 kişiye istihdam sağladık. DiaSA mağaza sayısı son dört yılda yıllık yüzde 27 büyüme hızı ile Türkiye’nin yüzdesel olarak en hızlı büyüyen market zinciri oldu. Marmara ve Ege bölgelerinde haftada ikiden fazla market açıyoruz" şeklinde bilgi verdi.

-2010'DA 200 İŞ ORTAĞI ARIYORUZ-

Konuşmasında global ekonomik krize de değinen Dinçer, krizin sonlarına geldiğini düşündüklerini belirterek, "Sakin sulara yaklaşıyoruz. Kriz döneminde bile 20 milyon lira yatırım yaptık" dedi. İndirim marketi olarak her üründe, özellikle de DiaSA markalı ürünlerdeki çok düşük fiyatlarla tüketicinin cebine destek olduklarını söyleyen Dinçer, gelecek yıl için çok daha iyimser planlar yaptıklarının altını çizdi. Dinçer, "Ülkemize, gelişen ekonomimize güvenimiz sonsuz. Gelecek yıllarda istihdamımız, yatırımlarımız katlanarak büyüyecek. Çünkü Sabancı olarak perakendeye dönemsel şokların ötesinde stratejik ve uzun vadeli bakıyoruz" şeklinde konuştu. 2010 yatırım planları hakkında bilgi veren Dinçer, "2010 yılında da franchise marketlerimiz için 200 yeni girişimci, 200 yeni iş ortağı arıyoruz. Gelecek 10 yıla da güvenle, umutla bakıyoruz" dedi.

-DIA EVRENİNDE TÜRKİYE MAĞAZA SIRALAMASINDA 3, FRANCHİSE'DE 2'NCİ OLACAK -

Dia Grup Başkanı Ricardo Curras, 2008 verilerine göre Dia Grubu'nun 8 ülkede faaliyet gösterdiğini, 10.560 milyon Euro satış geliri olduğunu, 6 bin 252 mağaza ile 52 bin 375'in üzerinde çalışanı bulunduğunu ve Grubun, 458 milyon Euroluk yatırım yaptığını söyledi. Dia mağazalarının var olduğu tüm ülkeler arasında Türkiye'nin, 3'üncü, franchise sıralamasında ise 2'inci sırada yer aldığını bildiren CUrras, "Önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye, Dia evreni içinde 2'nci olacaktır. Dia Türkiye'nin faaliyetleri bizim için çok önemlidir. Franchise geliştirerek, birçok ortak bularak, bu işte faaliyetlerimizi geliştirmek istiyoruz. Dünyada 2'inci büyük vlome sahip ülke olan Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda 1'inci franchise ülkesi olmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Bu haber 2616 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Market Haber

Sebze-meyve tezgahta uçuyor

Sebze-meyve tezgahta uçuyor Bu yıl tarla ürününün bol olmasına karşın; özellikle Ramazan ayının gelmesiyle birlikte pek çok sebze ve meyvede fi...

Koç, Migros'u geri mi alıyor?

Koç, Migros'u geri mi alıyor? Son dönemde özellikle yabancı yatırımcılar için en gözde sektörlerden biri olan perakendede hareket tam gaz devam ...
‘Her sey çok güzel olacak!?’16 Mayys 2019

Reklam

ANKET

Muz ithalatında gümrük vergisinin A.B.'de ki gibi TON üzerinden alınması ;

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu