GAZETE MUZ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

 
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kıssadan Hisse-9

Kıssadan Hisse-9

Tarih 02 Temmuz 2014, 11:59 Editör gazetemuz

Burnundan Kıl aldırtmamak ...

Osman Efendi ülkenin önde gelen,en zengin işadamlarındandır.
Bir sabah müthiş bir baş ağrısıyla uyanır. İlaç alır geçmez. Doktor çağrılır. Doktor muayene eder, ağrı kesiciler verir, gider.Osman Efendi'nin başağrısı artarak sürer. Başka doktorlar çağırılır... Doktorların hiçbiri ağrıyı durduramadığı gibi sebebini de bulamaz. Osman Efendi Ağrıyı kesene servet vaat eder.İstanbul'da en iyi doktorlar seferber olur. Röntgenler, beyin tomografileri çekilir, testler yapılır...Ağrı kesici iğnelerle zor ayakta duran Osman Efendi bu defa da apar topar yurtdışına götürülür.Haftalarca hastanede kalınır, onlarca profesör konsültasyon yapar, testler tekrarlanır.Osman Efendi'ye teşhis konulamaz . Doktorlar  adamın ülkesine dönüp "dinlenmesi", daha doğrusu son günlerini evinde geçirmesini tavsiye eder. 
Ülkesine giren Osman Efendi yayla evine götürülür,ölümü beklemeye başlar.
Bir gün, hastanın keyfi gelsin diye, Osman Efendi'nin eski berberi "Berber Mehmet" çağrılır. Berber yataktan kalkamayan Osman Efendi'yi tıraş ederken, adamcağız derdini anlatır ve ölümü beklediğini söyler.Berber Mehmet bir an düşünür.
"Beyim" der, "Sakın sizin burnunuzda kıl dönmüs olmasın?" 
Osman efendiye  bakar, "Hah işte" der "Kıl dönmüş." Osman Efendi'nin şaşkın bakışlarına aldırmaksızın çantasından cımbızı kaptığı gibi kılı çeker.
Ev halkı Osman Efendi'nin ortalığı ayağa kaldıran haykırışlarıyla odaya koşar. Berber Mehmet, Osman Efendi'nin elinden zor alınır ve cımbızın ucunda tuttuğu yirmi santimlik kılla kapı dışarı edilir. Osman Efendi'nin kanayan burnuna pansumanlar yapılıır, kolonyalar koklatılır ve yaşlı adam tekrar yatağına yatırılır.
Ertesi sabah Osman Efendi aylardır ilk defa rahat bir uykudan uyanır. Gözlerinin yaşarması geçmiştir. Başağrısından ise eser kalmamıştır.Dönen kılın sinire yürüyüp gittikçe uzayarak dayanılmaz ıstıraplara yol açtığını doktorlar ancak o zaman keşfeder. Çözümün bu kadar basit olabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. Sapasağlam ayağa kalkan Osman Efendi, Berber Mehmet'i çağırtır ve ona bir servet bağışlar.
Hisseler ;

1. Berber Mehmet Efendiler'in de fikirleri var, dinlemek gerekir.
2. Bazen büyük sorunların çok basit çözümleri olur.
3. Burnundan kıl aldırtmayanların başı çok ağrıyabilir.

Bu haber 1804 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

B A T I Y O R U Z !

B A T I Y O R U Z    ! Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, “Umut yok, batıyoruz. Kriz daha da derinleşecek” uya...

ETİ'DE Grev Kararı

ETİ'DE Grev Kararı Eti Gıda'ya ait 6 fabrikada 4 bin 600 işçiyi kapsayan sözleşme görüşmelerinin tıkanması üzerine Tekgıda-İş Send...
‘Her sey çok güzel olacak!?’16 Mayys 2019

Reklam

ANKET

Muz ithalatında gümrük vergisinin A.B.'de ki gibi TON üzerinden alınması ;

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu